KKTC MotorSporlarKKTC TIRMANMA RALLİ

Alevkayası’nda Kazanan Denner-Topçu ikilisi

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun Basel Holding ana sponsorluğunda, Limon Fatura, Tuning Torch, Avenue Dereboyu, Polaris, Gopro, Aveon Sigorta, Eurol ve Near East Bank katkılarıyla düzenlemiş olduğu, Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci yarışı, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü toplamda 20 aracın katılımıyla Alevkayası – Çeşme arasındaki parkurda gerçekleştirildi. Tuning Torch 2.Tırmanma Yarışı’nda 19 aracın finiş görmesiyle yarış tamamlandı.


Ekipler 3.2 kilometre uzunluğundaki etabı biri deneme olmak üzere toplamda 3 kez geçtiler. Oldukça çekişmeli geçen yarışta Deniz Denner-Ömer Topçu ikilisi Alevkayası etabının rekorunu egale ederek yarışı kazanmayı başardı. Böylece ikili bu sezona ikide iki ile başladı. Drift Şampiyonu İbrahim Yücebaş’ın yaptığı Drift şov ile keyif verdiği yarışta ikinci Loucas Christoforou ve üçüncü Kemal Topçuoğlu oldu.

2.Tuning Torch Tırmanma Yarışı E1 sınıfında birinci Jiklas Racing Team adına yarışan Loucas Christoforou, ikinci ise yine aynı takımda yarışan Andreas Christofou oldu. E2’de birinci Denner Racing Team’den Deniz Denner – Ömer Topçu ikilisi, ikinci B.Topçu Racing Team’den Kemal Topçuoğlu, üçüncü ise yine B. Topçu Racing Team adına yarışan Hüseyin Şüküroğlu – Şükrü Büyükhüseyin ikilisi oldu. E3’de birinci B.Topçu Racing Team’den Behiç Topçu – Ahmet Demiray, ikinci yine aynı takımdan Hasan Karlıtaş – Vedat Çoşar ikilisi ve üçüncü Yakup Şah – Fuat Güngörmüş ikilisi oldu. E4’de birinci Tuning Torch Racing adına yarışan Görkem Eren – Onur Gani ikilisi olurken, ikinci Team YAN YAN adına yarışan Muhammet Dağdaş-Bektaş Talay ve üçüncü yine Team YAN YAN takımından Yaşam Karakurt – Ali Kutluhanlar ikilisi oldu.

Ahmet Demirel Ralli Kupası’na da puan veren yarışta S2’de İbrahim Y. Argün – Hande Küfi ikilisi birinci olmayı başardı. En iyi Kadın Pilot sıralamasında birincilik Gölgem Paşa’nın, ikincilik ise Huri Bağrıaçık’ın oldu. En iyi Kadın Co-pilot sıralamasında birincilik Hande Küfi’nin oldu. Genç Co Pilotlar da birinci Olgun Tan olurken ikinci Sarp Toprak Ölmez oldu.

Dereceler:


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı