KKTC DRIFTYazarlarZeki Topcu

Zeki Topcu: “Eski Hurmalar”

Ralliye başladığm 1976 yılını hatırlayacak olursak, ilk aklıma gelen o zamanlar ralliciler arasında olan birlik beraberlik ve kardeşlik olgusuydu.

1977 yılında yavaş yavaş araç sayımız artmaya başlamıştı ve amatör bir şekilde ilerleyen organizasyonlar yavaş yavaş halkımız ve sponsorlar tarafından sevilmeye başlanarak ilk profesyonel adımlarda yine 1977’de atılmaya başlanmıştı.

O zaman yarışan araçları hatırlayacak olursak ilk aklıma gelen MG, Renault TX, Golf, Ford RS ve şimdilerin popüler arabası Mitsubishi Evolution’a denk Mitsubishi Galant vardı.

zeki-topcu-eski-hurmalar1

Bizim zamanımızda yokluğun ve imkansızlığın içinde ralli yapmak çok zordu ve büyük uğraşlar istiyordu ancak yinede hiçbir sporcu birbirine düşman değildi ve yardımlaşarak bu sporu yapmaya çalışıyordu.

Örnek olarak vermek gerekirse bir yedek lastiği birbirine rakip iki sporcu paylaşabiliyordu. Bu laflar size klasik gibi gelebilir ama işin aslı buydu.

Şimdi bu konulara değinmemin sebebi, ne kadar çok imkansızlıklar içerisinden camia olarak bu sporu ne hale getirdiğimizi ve bu aşamalardada aramızdaki dostluğun ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamamak.

40 sene içerisinde birey olarak otomobil sporlarına gereken katkıyı koymaya çalıştım. KKTOK ve KKOK başkanlık dönemlerimde arkadaşlarla beraber Drag yarışlarını, Tırmanma Yarışlarını, Drift yarışlarını ve Off-Road Raid yarışlarını başlattık. Bunu yaparken herzaman sporcular arasında birlik ve beraberliği yaşatmaya çalıştık.

zeki-topcu-eski-hurmalar2

Gurur duyarak söyleyebilirim ki şuan kulübümüzde organizasyonunu yaptığımız Drift ve Off-Road Raid yarışçıları içerisinde 1977’lerde gördüğümüz birlik ve kardeşlik ruhu yaşamaktadır. Umarım tüm otomobil sporları camialarıda ayni mutluluğu yaşamaktadırlar.

Bunlarda da katkımız olduysa ne mutlu bize.

Ahhh nerde o eski hurmalar…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı