KKTC DRIFTYazarlarZeki Topcu

Zeki Topcu: “Büyüksünüz”


Önümüzdeki 10 gün boyunca beni ve ekibimi zorlu bir süreç beklemektedir. 18 Ekim Pazar günü KKTC Rapa Drift Şampiyonası IV. Ayağı, 22-25 Ekim tarihleri arasında ise KYOFF ile birlikte organize ettiğimiz Afrodisia Cyprus Rally Raid yarışmasını gerçekleştiriyor olacağız.

Büyük bir anlamda gönüllülük ilkesi ile hareket eden Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü kadrosu zorlu bir sınavı daha 10 gün içerisinde verecektir.

KKTC Rapa Drift Şampiyonası 18 Ekim Pazar Mağusa’da Tır Parkı içerisinde izleyicileri ile buluşurken, Afrodisia Cyprus Rally Raid yarışması neredeyse Kuzey Kıbrıs’ın genelinde gerçekleştiriliyor olacak. Dolayısı ile ekibimizi hem yoğun bir dönem hemde zor saatler beklemektedir.

Bundan yaklaşık 10 yıl önce ilk yöneticilik hayatıma atıldığımda amacım bu sporu geliştirmek, sürekli ileriye doğru bir çıta daha yerleştirmek ve hız tutkusunu yollardan alıp pistler içerisine yerleştirmekti. Bu amacımdanda bu 10 senelik süreç içerisinde hiç geri adım atmadan ilerlediğimi açıkca söyleyebilirim.

Sıkıntılı dönemlerden de geçtiğimiz mutlaka olmuştur ancak imkanlarımız dahilinde, arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda hep daha iyiye nasıl gidebiliriz bunları konuşuyoruz.

Bayrağı ilk devraldığımızda Ralli sporuna gereken katkıyı koymaya çalıştık ve Ralli ile uğraştığımız sürecede her defasında imkanlar dahilinde bir çıta ekledik.

Ekibimizin geniş vizyonu sayesinde Tırmanma Sporunu getirdik. Tüm dünyada en çok izlenen otomobil sporları arasında bulunan Drift Sporunu başlattık ve bu alanda da bir camia oluşturulmasına katkı koyduk ki, şuan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en fazla ilgi gören spor dalı olduğunu kimse inkar edemez diye açık açık belirtebiliriz.

son olarak geçtiğimiz sene KYOFF ile beraber onlardan aldığımız fikir ve işbirliğinden yola çıkarak büyük bir cesaretle Afrodisia formatının yaratılmasına katkı koyduk. Hiç denenmemiş birşeyi denedik bir anlamda. 2014’teki yarışmanın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen halen Afrodisia 2014’ün yankıları sürüyor ve 22 Ekimde Afrodisia 2015 start alacak. bu alanda da bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Özetleyecek olursak yazımın en başında beni ve ekibimi zor bir 10 gün bekliyor demiştim ve sonrasında 10 Yıldır bu görevden hiç kopmadan kimseyi yarı yolda bırakmadan azimle ilerlediğimizi ve sürekli bişeyler kattığımızı anlatmaya çalıştım.

işin özünde söylemek istediğim biz  büyük bir ekibiz, içimizde özveri ile motorsporları için uğraşan büyük insanlar var, Büyük bir ekip olmasaydık bunları başaramazdık.

Geriye dönüp baktığımda istikrarlı bir şekilde ne kadar büyük katkılar koyduklarını görüp bu yazımda onlara teşekkür etmek istedim.

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR ve GENÇLER.. BİRTANESİNİZ.

 

 


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı