WRC

Volkswagenler Yine Hızlı Başladı

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 10’uncu ayağı Avustralya Rallisi’nin ilk gününü, Volkswagen pilotu Sebastian Ogier takım arkadaşı Jari Matti Latvala’nın sadece 0.4 saniye önünde lider tamamladı.

Rallinin ilk gününü takım arkadaşı Latvala’nın önünde Ogier lider tamamladı. Üçüncü sırada ise Volkswagen II takımından Andreas Mikkelsen yer almayı başardı. Böylece ilk gün sonunda, ilk 3 sıraya Volkswagen’ler oturmuş oldu.

Avustralya Rallisi’nde ilk sıradan başlamanın dezavanatjlı olduğu etaplarında Ogier ilk sıradan start almasına rağmen ilk iki etap sonunda liderliğe oturmayı başarmıştı fakat kaygan etaplarda daha sonra 4’üncü sıraya kadar geriledi.

Üçüncü etapta aldığı liderliği altıncı özel etaba kadar koruyan Citroen pilotu Kris Meeke, 7’nci özel etapta Latvala’ya geçildi. Günün sekizinci ve son etabı olan 1 buçuk kilometrelik özel seyirci etabında ise Fransız pilot Sebastien Ogier tekrar liderliği aldı ve ilk günü ilk sırada tamamlamayı başardı.

Lider takım arkadaşının sadece 0.4 saniye gerisinde günü ikinci sırada tamamlayan Latvala’nın yaklaşık 3 saniye ardında ise Volkswagen’in ikinci takımında mücadele eden genç pilot Andreas Mikkelseen yer aldı.

Günün büyük bölümünü lider geçiren Citroen pilotu Kris Meeke ise liderin 4 saniye ardında 4’üncü sırada bulkunurken, M-Sport pilotu Mikko Hirvonen, Meeke’in yaklaşık 4 saniye gerisinde 5’inci sırada yer aldı. Bu sonuçla ilk 5 pilot 8 saniye içerisinde yer aldı.

Hyundai’den Haydon Paddon 6’ncı, Citroen’den Mads Ostberg 7’nci sırada günü tamamlarken, ilk etapta spin atan Robert Kubica 8’inci, ikinci etapta durarak zaman kaybeden M-Sport pilotu Elfyn Evans 9’uncu ve liderlik için mücadele ederken arka süspansiyonu kırılan Hyundai pilotu Thierry Neuville ise 10’uncu sırada günün tamamladı.

Avustralya Rallisi’ne yarın koşulacak 6 etapta devam edilecek.

Avustralya Rallisi ilk gün sonunda oluşan dereceler ve sıralama:

YarışmacıTakımDerece
1Sebastien OgierVolkswagen Motorsport58:05,8
2Jari Matti LatvalaVolkswagen Motorsport+0,4
3Andreas MikkelsenVolkswagen Motorsport II+3,5
4Kris MeekeCitroen Total Abu Dhabi WRT+4,1
5Mikko HirvonenM-Sport WRT+7,9
6Hayden PaddonHyundai Motorsport İ20+46,4
7Mads OstbergCitroen Total Abu Dhabi WRT+50,3
8Robert KubicaRK M-Sport WRT+57,6
9Elyfn EvansM-Sport WRT+1:30,5
10Thierry NeuvilleHyundai Motorsport İ20+2:05,4

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı