TOSFEDTürkiye Motor Sporları

TOSFED Gala gecesi yapıldı, Yücebaş kupasını aldı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen 2019 TOSFED Gala Gecesi 21 Aralık 2019 Cumartesi akşamı İstanbul’da Emek Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Otomobil sporlarının 2019 sezonunda branşlarında dereceye giren sporcu ve takımların ödüllerinin dağıtıldığı törende Türkiye Drift Şampiyonu, Kıbrıslı sporcu İbrahim Yücebaş kupasını aldı.

Spor, iş ve cemiyet hayatından birçok ismin katıldığı törende Ralli, pist, offroad, trial, karting, drift, tırmanma, rallikros ve klasik otomobil branşlarındaki ulusal şampiyonlarda dereceye giren sporcu ve takımlar ödüllerini, Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Turing Otomobil Kurumu Başkanı Dr.Bülent Katkak ve TOSFED yönetim kurulu üyeleri ile üst düzey yöneticilerden aldılar.

Federasyon Başkanı Eren Üçlertoprağı sponsor firmalara, yurt dışında yarışan sporculara, organizatör kulüplere, il temsilcileri ve il gözetmen kurulları ile geçmiş yıllarda Türkiye Ralli Şampiyonu olan sporcular ve bu yıl otomobil sporlarında 50.yılını kutlayan Haydar Güçlü’ye teşekkür plaketlerini takdim etti.

Gecede TOSFED Onursal Başkanı Serkan Yazıcı da, Porsche Kupası Fransa şampiyonluğunu bu yıl da tekrarlayan ve Porsche Süper Kupa’da ilk sezonunda genel klasman ikincisi ve çaylak şampiyonu olan, tüm bu başarılarının ardından Porsche desteği alarak ilk Türk pist fabrika pilotu olmayı başaran milli sporcu Ayhancan Güven’e bir özel ödül verdi.

2019 TOSFED Gala Gecesi

2019 Türkiye Drift Şampiyonası

2019 TOSFED Yıldızını Arıyor

2019 Türkiye Offroad Şampiyonası

2019 Türkiye Karting Şampiyonası

2019 Türkiye Tırmanma Şampiyonası

2019 Türkiye Pist Şampiyonası

2019 Zafer Vatansever Ralli Kupası

2019 Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası

2019 Türkiye Rallikros Şampiyonası

2019 Türkiye Historic Ralli Şampiyonası

2019 TOSFED Baja Kupası

2019 Türkiye Trial Şampiyonası

Haydar Güçlü – Eren Üçlertoprağı

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı