DiğerKKTC MotorSporlar

Sona şimdi de İzmir’de yarışacak

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın dördüncü ve son ayak yarışı, 14-15 Aralık 2019 tarihleri arasında İzmir’in Urla ilçesinde yapılıyor. Yarışa Kıbrıslı sporcu Sona Singh de katılıyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 4 yarışlık Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın finali 14-15 Aralık 2019 tarihleri arasında Titus Feronia Motor Sporları Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenecek. “Yeşili Sev, Doğayı Koru” sloganıyla yapılacak yarış, Titus Feronia Tesisleri’nin ekstrem parkurunda gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yüzlerce endurocunun yanı sıra Kıbrıslı sporcu Sona Singh de yarışa katılacak. Sezonun ikinci yarışına kendine ait olmayan bir ATV ile katılan sporcumuz Sona Singh, sınıfında ikinci olmayı başarmıştı. Sezonun üçüncü yarışında ise kendi aracıyla yarışa katılmış ve zirvede yer almayı başarmıştı.

Başel Holding, Polaris, DJI ve GoPro sponsorluğunda yarışacak olan Singh, Polaris Scrambler 1000XP marka ATV aracıyla start alacak. Hedefinin bu yarışı da kazanmak olduğunu ve sezon sonu sıralamasında ihtimalleri değerlendirmek istediğini söyleyen Singh, şampiyona ikinciliği ve olursa şampiyonluk istediğini açıkladı.

Sporcular 14 Aralık 2019 Cumartesi günü lastik, kaya, ağaç, su ve beton büzlerden oluşan yapay parkurda yarışa ön sırada başlamak için start alacak. 15 Aralık 2019 Pazar günü Ekstrem Test ve Enduro Testten oluşan parkurda hem zamanla hem de doğayla mücadele edecek sporcular, ara etaplarla birlikte yarışları tamamlamaya çalışacaklar. Enduro tutkunları gün boyunca; E1, E2, E3, EGenç, EB, EC, EVeteran sınıflarında, ATV klasmanında ise S1, S2 ve S3 sınıflarında ödül kürsüsüne çıkmaya çalışacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı