KKTC OFF-ROAD

Sarıkamış’ta Podyum’un Zirvesi KYOFF’un

Kars Eksi36 Derneği’nin organize ettiği ve 15-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Sarıkamış Kış Oyunları Off Road yarışlarına katılan Kyrenia Off Road Derneği (KYOFF) yarışmacıları podyumda finiş görmeyi başardı.

Kars Eksi36 Derneği’nin organize ettiği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi ve Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) katkılarıyla organize edilen “Sarıkamış Kış Oyunları” kapsamında gerçekleştirilen Türkiye’nin kar üzerinde yapılan ilk ve tek motor sporları yarışı tamamlandı.

Yarışa ülkemizi temsilen katılan Kyrenia Off Road Derneği’nden Serkan Bolçocuk-Murat Aşık ikilisi birinci olurken, bir diğer ekibimiz Hilmi Çelebioğlu-Hilmi Çelebioğlu (K.) ikilisi ikinci olarak podyumun ilk iki basamağını ele geçirmeyi başardılar.

Karla kaplı yollarda hazırlanan biri 25 kilometre uzunluğunda orman etabı, diğeri ise 1.5 kilometre uzunluğunda olan seyirci özel etabını ikişer kez geçen ekiplerimizden Musa Ersoy-Mehmet Karzaoğlu ikilisi ilk gün, Yusuf Hüdan-Hasan Reyhan ikilisi ise ikinci gün orman etabında şanssızlık yaşadılar. Diğer etaplarda elde ettikleri güzel derecelere rağmen iki ekibimiz gerilerde kaldı.

İlk kez kar üzerinde yarışan ekiplerimizin başarısı organizasyon ve diğer yarışmacılar tarafından da takdir edilirken dereceye girenlere kupalarını Kars valisi Günay Özdemir verdi.

Ekiplerimiz 18 Ocak Pazartesi günü yurda dönecek.

sarikamis-da-podyum-un-zirvesi-kyoff-un1

sarikamis-da-podyum-un-zirvesi-kyoff-un2

sarikamis-da-podyum-un-zirvesi-kyoff-un3

sarikamis-da-podyum-un-zirvesi-kyoff-un4

sarikamis-off-road-dereceler

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı