TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Sarıkamış Rallisi iptal edildi

Shell Helix 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olan ve Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 29 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan Sarıkamış Rallisi, Suriye'nin İdlib bölgesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine düzenlenen hain saldırı sonucu iptal edildi.

Eksi36 Spor Kulübü tarafından Kars Valiliği himayesinde, Sarıkamış Kayı Resort Otel sponsorluğunda organize edilen Sarıkamış Rallisi iptal edildi.

TOSFED tarafından yayınlanan açıklama şu şekilde;
“Suriye’nin İdlib bölgesinde bulunan askeri güçlerimize rejim unsurları tarafından düzenlenen hain saldırı sonucu kahraman askerlerimizin şehit olduğunu ve yaralandığını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Eksi 36 Spor Kulübü tarafından 29 Şubat-01 Mart 2020 tarihlerinde organize edilmesi planlanan Shell Helix 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası 1. ayak yarışı Sarıkamış Rallisi, İdlib’de gelişen acı olaylar nedeniyle federasyonumuz tarafından iptal edilmiştir. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz. Devletimizin, milletimizin ve kahraman ordumuzun her zaman yanındayız.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı