DiğerUluslararası Motorsporları

Rallikros’ta çift yarışlı final Almanya’da yapılıyor

FIA Dünya Rallikros Şampiyonası’nda sezon Almanya’da yapılacak 2 yarışla tamamlanıyor. Dokuz yarışlık sezonun sekizinci ve dokuzuncu yarışları 24-28 Kasım 2021 tarihleri arasında Nürburgring’de yapılıyor.

FIA Dünya Rallikros Şampiyonası’nda 9 yarışlık sezon, Almanya’nın Nürburgring Pisti’nde yapılacak 2 yarışla tamamlanıyor. Almanya’nın Nürburg şehrinde bulunan ünlü Formula 1 pisti Nürburgring’in Mullenbachsleife bölümünü temel alan 1,029 metrelik Rallikros pistinde yapılacak yarış, 15 metrelik kot farkıyla heyecan verecek. 27 Kasım 2021 Cumartesi günü sezonun dokuzuncu yarışı, 28 Kasım 2021 Pazar günü ise sezonun final yarışı yapılacak ve şampiyon belirlenecek.

Final yarışları öncesi Peugeot Hansen takımının 29 yaşındaki yıldızı Timmy Hansen 178 puanla lider durumda bulunuyor. 2019 yılında şampiyonluğa ulaşmayı başaran İsveçli yıldız kariyerinin ikinci şampiyonluğunu kovalıyor. 2017,2018 ve 2020 sezonlarını şampiyon olarak tamamlamayı başaran PSRX Volkswagen İsveç takımının pilotu Johann Kristoffersson ise 161 puanla ikinci sırada yer alıyor. Timmy Hansen’in kardeşi, takım arkadaşı ve 14 kez Avrupa Rallikros Şampiyonu Kenneth Hansen’in küçük oğlu olan Kevin Hansen ise iyi başladığı sezonu 159 puanla üçüncü sırada sürdürüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı