KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

Offroad Tırmanma 1 Haziran’da yapılıyor

Kyrenia Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ve Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nun da katkılarıyla 1 Haziran 2019 Cumartesi günü Hilmi Çelebioğlu anısına Offroad Tırmanma Yarışı organize ediyor.

Kyrenia Offroad Derneği ile Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Hilmi Çelebioğlu anısına Offroad Tırmanma yarışı organize ediyor. 1 Haziran 2019 Cumartesi günü, Alagadi-Alevkayası arasında hazırlanan parkurda yapılacak yarışın sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü yapacak.

Herhangi bir şampiyonaya puan vermeyecek olan özel yarışta yarışçılar 10 kilometre uzunluğundaki etaba biri antrenman olmak üzere üçer kez çıkacaklar ve en iyi etap derecesini elde etmeye çalışacaklar. Kayıt işlemlerinin ve kontrollerin 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü yapılacağı yarışa 4×4 otomobil, UTV, ATV ve Motosikletli yarışçılar kabul edilecek.

1 Haziran 2019 Cumartesi sabahı 9.30-10.30 saatleri arasında teknik kontrollerin yapılacağı yarışın başlama saati 11.00 olarak belirlendi. Etabın başlangıç noktası, Alagadi offroad parkurunun güney kesiminde olacak. 10 kilometrelik özel etap Beşparmak Restaurant’tan başlayan ve Ermeni Kilisesi’ne giden, ralliciler arasında beşparmak ara diye bilinen etap üzerinde son bulacak. Yarışı seyretmek isteyen izleyiciler, beşparmak seyir terasından özel etabın bir bölümünü takip edebilecekler.

Organizatörlerden yapılan açıklamaya göre antrenman yasağı olduğu ve belirlenecek gün ve saatler arasında kontrollü geçişlerle antrenman yapılacağı duyuruldu.

Yönetmelik için tıklayınız..

Etabın harita linki için tıklayınız..

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı