KKTC OFF-ROAD

Off Roadda sezon finali yapılıyor

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2017 KKORD Off Road Şampiyonası’nın beşinci ve son yarışı, “Jeep Renegade Off Road Yarışı”, 26 Kasım 2017 Pazar günü yapılıyor.

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği 2017 KKORD Off Road Şampiyonası’nın final yarışı, 26 Kasım 2017 Pazar günü Haspolat’ta bulunan Kombos Park’ta yapılıyor. “BU YOLUN ÇIKIŞI VAR” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla organize edilen Off Road Şampionası’nda final yarışı, Kombos Otomotiv’in ana sponsorluğunda yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün (KKOK) sportif direktörlüğünde organize edilen yarışın kayıtları 22 Kasım 2017 Çarşamba günü kapanacak ve yarışmacı listesi 23 Kasım 2017 Perşembe günü yayınlanacak. Parkur çalışmalarını sürdüren organizasyon komitesi, final yarışının keyifli mücadeleye sahne olacağını belirtti. Beş yarıştan oluşan 2017 KKORD Off Road Şampiyonası’nın final yarışı, “Jeep Renegade Off Road Yarışı”nda, şampiyonlar da belirlenecek.

Birincinin 20 puan alacağı yarışın genel klasmanında 5 pilotun 20 puan içinde yer alması çekişmenin dozuna işaret ediyor. Lider Mustafa Şah-Halil Şah’ın puanı 68, Niyazi Bedel-Hasan Güney’in 65, Görkem Eren’in 64, Spiros Spriou-Filipos Filipou’nun 50.5 ve Adamos Demetriou’nun 48.

Yarış, Pazar sabahı 10.00’da başlayacak
Yarış, Pazar günü saat 10.00’da Haspolat’ta bulunan Kombos Park’ta yapılacak. Haspolat çemberini Gazimağusa istikametine doğru geçtikten sonra yaklaşık 1.5 kilometre sonra solda bulunan alanda hazırlanan parkurda yapılacak yarış iki kısım üzerinden yapılacak. Araçların motor hacimlerine göre dört kategori üzerinden gerçekleşecek yarış bu sezon değiştirilen ralli sprint formatıyla yapılacak. Format değişikliği ile daha akıcı hale gelen yarışın ödül töreninin Kombos Park’ta saat 13.30’da yapılması planlanıyor. Yarış; Güven Sigorta, Bigibox Enerji FM ve Pekur Limited’in de katkılarıyla hayata geçirilecek.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı