Hasan Sivri

Devirli Günler..


Motorsporlarına veya çemberi daha da daraltacak olursak otomobillere ve motorlu araçlara olan tutkum muhtemelen ilkokul yıllarına dayanır. O küçük yaşlarda elimde olan imkanlarla (internetin de olmayışından dolayı) sağdan, soldan bulabildiğim dergi, gazete küpürlerini defalarca okuyarak, fotoğraflarına bakıp iç çekerek içimdeki bu metal aşkını yıllar içerisinde yoğurup artık otomobillere ve motorsporlarına daha da yakın olmak istediğimi anladığımda yani 2010 yılında kendimi Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) yönetim kurulu üyesi olarak buldum.

KKTOK bünyesinde görevde bulunduğum üç sezon boyunca görev arkadaşlarımla dünyadaki motorspor yeniliklerini takip ederek adamızdaki motorspolarına entegre etmek için imkanlarımız dahilinde elimizden geleni yapmış olmanın gönül rahatlığı ile 2013 sezonunun ilk çeyreğinde çalışma tempomun fazla yüksek olması dolayısı ile KKTOK’deki görevimden ayrılmak durumunda kaldım.

Otomobillerin ve motorsporlarının verdiği hazzı, yaşattığı o adrenalin dolu dakikaları kısacası bu işlere gönül vermiş büyüklerimizin hep söylediği gibi; bu ortamın tozunu bir kere yutmuş olmanın bünye üzerinde bıraktığı etki ile şu anda Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK) bünyesinde organize edilen drift yarışlarında komiser olarak yeniden aktif görev almaktayım.

Yazımın başında da bahsettiğim gibi motorlu araçlara olan bu tutkum devam ettikçe, Çağın Özılgaz kardeşimin ilk adımlarını attırdığı ve KKTC için bir ilk olan web sitemize yani göz bebeğimize motorlu araçlarla iligili tüm yenilikler, karşılaştırmalar ve bunların güzel adamıza uygunluğu açısından değerlendirmelerini elimden geldiğince ve kendimce yapmaya çalışacağım. Yazımı bitirmeden önce motorlu araçlara aşkla bağlı bir insan olarak güvenliğin herşeyden önce geldiğini hatırlatmak ister, yüksek devirli günler dilerim…


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı