TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Körfez Baja’da Becce rüzgarı esti

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 25-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kocaeli'de düzenlenen 2019 TOSFED Baja Kupası'nın ilk ayak yarışı Mert Becce-Kaan Rıfat Karagöz ekibinin birinciliğiyle sona erdi.

218,2 kilometresi özel etap, toplam 384,2 kilometre uzunluğundaki parkurda gerçekleştirilen organizasyonda 12 araçla 24 sporcu mücadele etti. Mücadelenin ilk gününde 41,50 kilometre uzunluğundaki Teksen etabını iki kez geçtikten sonra Körfez Yarış Pisti’nde belirlenen seyirci özel etabı ile günü tamamlayan ekipler, ikinci gün 66,1 kilometre uzunluğundaki Belen etabını iki kez geçerek zorlu yarışı tamamladı.

İki günlük mücadele sonunda Suzuki Grand Vitara ile yarışan Becce-Karagöz ilk sırada yer alırken, aynı zamanda sınıf 1 birinciliğinin de sahibi oldular. Land Rover Defender ile Özgür Yaprak-Gürkan Yıldırım ekibi genel klasman ikincisi ve sınıf 2 birincisi olarak podyuma çıkarken, Suzuki Jimny ile Cenk Gürpınar-Batuhan Korkut üçüncülüğü elde eden ekip oldu. Dereceye giren sporculara ödülleri, yarış sonunda Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenen törende Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve organizasyon üst düzey görevlileri tarafından takdim edildi.

Kupanın ikinci ayağı 29-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Denizli Offroad Kulübü (DENDOFF) tarafından Denizli’de organize edilecek. Sezon; 27-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Vezirköprü Offroad Kulübü (VEZİROFF) tarafından Samsun Vezirköprü’de ve 26-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından Bursa’da düzenlenecek yarışlar ile son bulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı