KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

KKTOK, Polis Genel Müdürlüğü’ne ve İtfaiye Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu başkanı Tigin Kişmir, Polis Genel Müdürlüğü’ne ve itfaiye haftası nedeniyle, KKTC İtfaiye Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi. Kişmir yaptığı ziyaretlerde Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’a ve İtfaiye müdürü ile amirlerine teşekkür plaketi takdim etti.


Başkan Kişmir, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu tarafından organize edilen etkinliklerde, polisin yaptığı görevlerin önemine değindi ve Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan ile bilgi alış verişinde bulundu. Ziyaret sonrasında Başkan Kişmir, Polis Örgütü’nün Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’na yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti ve ziyaret anısı olarak Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

İtfaiye Müdürlüğü’ne yaptığı ziyarette ise başkan Tigin Kişmir, “İtfaiye ve itfaiyecinin hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Hayatımızın her döneminde, statümüz ne isterse olsun yardımlarına her an ihtiyaç duyabileceğimiz kahramanlar ordusu olarak nitelendirebileceğimiz, devletimizin en önemli kurumlarından bir tanesidir.” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “İtfaiyemiz, yaptığımız organizasyonlarda verdiği destek ile çok daha güvenli ve huzur veren organizasyonlar gerçekleştirilebilmemizi sağlıyor. İtfaiyenin, otomobil ve motorsporlarının yapılan faaliyetlerinde çok büyük paydaşlarından biridir ve bundan sonraki süreçte de itfaiyemizin desteklerine ihtiyaç duyacağız.” Dedi. Kişmir ayrıca KKTOK’nin devlet kurumlarımızla olan işbirliğinin geçmişte olduğu gibi bugün ve yarında devam edeceğini belirterek sözlerini tamamladı.

Yapılan ziyarette İtfaiye Müdürü Ramadan Gürpınar ise şu ifadeleri kullandı. “Ülkemizde çıkan yangınları sonucunda vatandaşlarımız maddi ve manevi olarak etkilenmekte, ülkemizin milli serveti olan ormanlarımız yok olmaktadır. Ülkemizde bu felaketleri önlemek için kurulan İtfaiye teşkilatının amacı, önleme, kurtarma ve söndürmedir bu yüzden İtfaiye Müdürlüğü olarak bu konularda hedef kitleler belirleyip sürekli çalışmaktayız. Basın bültenleri, basın bilgi notları, yangınları önleyici afişler, kamu spotları, yangınları önleme ile ilgili bilgilendirici ve ikaz edici paylaşımlar yapılmakta ayrıca yangınları önleme ile ilgili radyo ve televizyon programlarına katılarak yangınlara ve diğer olaylara karşı alınması gereken önlemler ve bilgilendirmeler yapmaktayız. Özellikle yangın olaylarında zaman ve önleyici tedbirler çok önemli bir unsurdur bu yüzden zamanında tedbir alarak doğabilecek felaketleri önceden önleyebiliriz. Yapılan çalışmalarda, İtfaiye Müdürlüğü projesi olarak planlanan Lefkoşa Sanayi Bölgesi İtfaiye Şubesi eğitim alanına katkılarından dolayı Sayın Tigin KİŞMİR başkanlığında Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’na Teşekkür ederiz ve bundan sonraki iş birlikteliğimizin artarak devam etmesini temenni ederiz.” diyerek sözlerini tamamladı.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı