KKTC DRIFTKKTC MotorSporlar

KKOK, 5 yarışlık 2021 taslak takvimini açıkladı

Covid-19 kısıtlamalarının esnetilmeye başlamasıyla kulüplerimiz 2021 taslak takvimlerini açıklamaya devam ediyor. Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü de 2021 sezonunda gerçekleştirmeyi planadığı 5 yarışlık taslak takvimini açıkladı.

Geride bıraktığımız hafta içerisinde, Drift yarışlarını organize eden Drift NEU ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK), 2021 taslak takvimini açıkladı. Geçtiğimiz sezon pandemi nedeniyle yarışlarını gerçekleştiremeyen Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, bu sezon 3 hafta sonuna yayılmış şekilde 5 yarış yapmayı planlıyor.

Bildiğiniz üzere drift şampiyonasında puanlamaları yapan hakemler yurt dışından geliyor. Geçtiğimiz seneden beri uygulanan karantina şartları nedeniyle hakemler gelememiş ve drift şampiyonası 1 sezon ara vermek zorunda kalmıştı. Bu sezon yapılan çalışmalar sonunda 1 hafta sonunda 2 yarış yapılarak hakemlerin gelmesi sağlanacak.

Buna göre sezonun ilk yarışı 17 Temmuz 2021 Cuamrtesi günü, ikinci yarış ise 18 Temmuz 2021 Pazar günü yapılacak. Bir sonraki yarış hafta sonu ise 11-12 Eylül haftasonunda olacak. Böylece 2 hafta sonunda 4 yarış tamamlanmış olacak. Sezonun finali ise 23-24 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Bu tarihler, Bakanlar Kurulu’nun alacağı açılım kararlarına bağlı olarak netleşecek ve tüm kulüp başkanlarının yapacağı toplantının ardından resmiyet kazanacak. Ayrıca pandeminin seyrine göre kulübün erteleme hakkı saklı tutuluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı