KKTC KLASİK OTOMOBİL

KKKSOK Taçoy’u ziyaret etti

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Simavi Aşık ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Taçoy, klasik kültürünün ülkede daha yaygın hale gelmesini arzuladıklarını, bu amaçla ellerinden gelen desteği yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Klasik araçların ülke kültürünü ve güzelliklerini göstermek bakımından önem taşıdığının altını çizen Taçoy, klasikçilerin yaptığı etkinliklerin de bu anlamda etkili olduğunu kaydetti.

Taçoy, böylesi güzel bir adada bu tür etkinliklerin daha yaygın ve kolay yapılabilmesi için belli yasa ve düzenlemelere de ihtiyaç duyulduğunu belirterek, bu konuda hazırladıkları yasa taslağı üzerinde bir an önce görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Simavi Aşık da, klasikçilerin önünü açacak yasal düzenlemelerin yapılmasını talep ederek, bu konuda ellerinden gelen yardımı yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı