KKTC RALLİ

Kıbrıs Rallisi’nde Son Hazırlıklar Yapıldı

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın (ERC) 8’inci ve Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın (MERC) 5’inci ayağı olan Kıbrıs Rallisi’nin Antrenmanları ve ERC1 için sıralama etabı Potamia’da yapıldı.

23 Eylül Çarşamba ve 24 Eylül Perşembe günleri tüm özel etapların yol notlarını yazmak için geçen ekipler, yapılan teknik kontrolün ardından 25 Eylül Cuma günü ralli araçlarının koltuğunu geçerek etapların tozlarını attılar.

25 Eylül Cuma sabahın erken saatlerinde Potamia bölgesinde yapılan serbest antremanların ardından ERC1 kategorisi için sıralama etabı ve tüm ekipler için son ayarların yapılacağı deneme etabı yapıldı. Ekiplerimizin katılmadığı deneme etabında Ortadoğu Ralli Şampiyonası ekipleri ve Avrupa Ralli Şampiyonası ekipleri son ayarlarını yapmak üzere etaba çıktılar.

ERC1 kategorisi için yapılan sıralama etabı sonunda en iyi dereceyi elde eden Polonya’lı pilot Kajetan Kajetanowicz ERC1 listesinde 5’inci sırayı seçerken, Alexey Lukyanuk ise 15’inci sırayı seçti.

Rallide heyecan 26 Eylül Cumartesi sabahı 07:04’de geçilecek Kotsiatis etabı ile başlayacak ve 8’inci özel etap olan Lefkoşa Özel Seyirci etabı 17:15’de geçilecek.

Avrupa Ralli Şampiyonası kategori 1’de mücadele edecek 15 ekibin start sıraları:

  1. Panikos Polykarpou (CYP)/Gerald Winter (AUT) Mitsubishi Lancer Evolution IX
  2. Vojtěch Štajf (CZE)/František Rajnoha (CZE) Subaru Impreza WRX STI
  3. Peter Ranga (HUN)/Janek Czako (HUN) Mitsubishi Lancer Evolution IX
  4. Tibor Érdi (HUN)/Gergely Patko (HUN) Mitsubishi Lancer Evolution X
  5. Kajetan Kajetanowicz (POL)/Jarek Baran (POL) Ford Fiesta R5
  6. Robert Consani (FRA)/Lara Vanneste (BEL) Citroën DS3 R5
  7. Bruno Magalhães (PRT)/Hugo Magalhães (PRT) Peugeot 208 T16
  8. Dávid Botka (HUN)/Péter Mihalik (HUN) Mitsubishi Lancer Evolution IX
  9. Dominykas Butvilas (LIT)/Kamil Heller (POL) Subaru Impreza WRX STI
  10. Raul Jeets (EST)/Andrus Toom (EST) Ford Fiesta R5
  11. Jaromír Tarabus (CZE)/Daniel Trunkát (CZE) ŠKODA Fabia S2000
  12. Antonín Tlusťák (CZE)/Ladislav Kučera (CZE) ŠKODA Fabia S2000
  13. Christos Demosthenous (CYP)/Pambos Laos (CYP) Mitsubishi Lancer Evο IX
  14. Stavros Antoniou (CYP)/Demetris Pieri (CYP) Mitsubishi Lancer Evolution IX
  15. Alexey Lukyanuk (BLR)/Alexey Arnautov (BLR) Ford Fiesta R5

kibris-rallisi-nde-son-hazirliklar-yapildi2

kibris-rallisi-nde-son-hazirliklar-yapildi3

kibris-rallisi-nde-son-hazirliklar-yapildi4

kibris-rallisi-nde-son-hazirliklar-yapildi5

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı