İrfan TopcuKKTC DRIFTKKTC RALLİ

İrfan Topcu: Elini Daşın Altına Goy!

Geçtiğimiz hafta sonu KKTC Ralli Şampiyonası, son yarışmasını izlemek için, yine herzamanki gibi horozlar bile ötmeye başlamadan, sabah sabah düştük yollara, öncelikle güzel organizasyondan dolayı görevli arkadaşlarıma teşekkür eder, kazandığı şampiyonluktan dolayı ise Derviş Sütçüoğlu’nu tebrik ederim.

***

Yöneticilik dönemimdeki eski alışkanlıklardan ötürü yarışı izlemek yerine yarışmacı arkadaşlarımla  beraber olmak için, heyecanlarını paylaşabilmek adına, yine kendime start noktasının gerisinde bir nokta seçerek günümü gayet güzel bir şekilde geçirdim. (Tek bir an bile yarışı izleyemeden). Tabi bu arada damalibayrak.net video çekimlerine de katkı koydum.

***

Sporcularla günboyu yaptığımız sohbetin genel olarak konusu sponsörsüzlük oldu ne yazık ki. Birçok sporcu, kaynak eksikliğinden sponsör bulma sıkıntısından yakındı durdu. Aslında genel olarak baktığınızda KKTC Sporunun en büyük sıkıntısı kesinlikle bu konudur.

 ***

Tabi bununda bir çok sebebi olduğundan bahsedebiliriz. Ambargolar altında ezilen bir ülke oluşumuz, bizde satılan bir çok ürünün zaten Türkiye anabayileri tarafından reklamlarının TV lerde yapılıyor olmasından ötürü, kaynak ayrılmasının istenmemesi. Yerli firmalarımızın bilançolarında zarar gösterme istekleri nedeni ile sponsörlük yasasından faydalanmak istememeleri. Yerli basının, Futbolun dışında pek bir merakının bulunmaması (ki bu noktada Damalı Bayrak bizler icin bulunmaz bir hint kumaşıdır) ve vs. Gibi bir çok sebeb. Ve ne yazık ki bu sebeblerden ötürü bir çok yarışcımız, önümüzdeki sezon maddi sıkıntılarından ötürü yarışamayabileceklerini belirtmişlerdir.

 ***

Konuya ralli üzerinden baksakta, durum Drift içinde, Tırmanma içinde, Off-road içinde ayni noktadadır. İşte bu noktada, bu sıkıntıları aşmanın yerli üreticinin spora katkı koyma arzusunun nasıl canlanacağının cevabını aramamız gerekmektedir. Soru basit mi? Basit Tabi 🙂 ama cevabı çok zor! Fakat konu zor diye de susup oturmak bir yerden başlamamakta olmaz.

 ***

Bu noktada hem Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK), hemde Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) belkide bürokratik yolları daha da zorlayarak, belki de yerli basın sahiplerini zorlayarak, ki spora olan ilgiyi, yerli basında artırmaları gerekmektedir, adada futboldan başka sporlar olduğu gerçeğininde yansıtılması gerekmektedir. Bunlar zaten yapılmıyor mu? Yapılıyor tabii, her iki başkanında bu konuda çok özverili çalışmaları olduğunu biliyoruz. İkisine de teşekkür ederiz.

 ***

Umarız 2014 sezonu sponsör yönünden daha verimli geçer de zaten azalan sporcu sayımızda daha da azalma yaşanmaz. Özetle bu noktada yerli firmalarımıza artık ellerini daşın altına gomaları gerektiği çağrısını yapmak istiyorum.

 ***

Şimdi gelelim 8 aralik pazar günü gerçekleştireceğimiz Nethouse Networks Drift final yarışmasına.

Öncelikli bu günki konumuzdan yola çıkarak hem organizasyona, hemde yarışçılarımıza destek veren tüm sponsörlerimize teşekkür ederiz. İlk KKOK şampiyonunu belirleyecek final yarışması aslında bir anlamda tarihi bir gün olacak. Yarışmaya, 25 aracın katılmasını bekliyoruz. 8 Aralık Pazar günü, Güzelyurt Arena Speedway’de görüşmek dileği ile.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı