İrfan TopcuYazarlar

İrfan Topcu: “Anlamamanızı Anlayamıyorum”

Gerek işim gereği, gerekse yılların verdiği alışkanlıklardan vakit buldukça hergün sabah yerel gazetelerin tümünü okumaya çalışırım, küçücük adada yüzlerce futbol takımı olmasındanmıdır, spor yazarlarının çoğunun futbol kökenli olmasındanmıdır, yoksa siyasilerimizin yıllardır futbol kulüblerini potansiyel oy görmesindenmidir, yoksa anavatanımızdan edindiğimiz alışkanlıklardan mıdır, nerdendir bilinmez bir futbol cümbüşüdür gazetelerin spor sayfaları.

Kimse beni yanlış anlamasın hiçbir kulubü veya sporcuyu küçümsek değil niyetim emeğe karşı herzaman saygımız sonsuz ancak tek istediğim, anlaşılması gerekmektedir ki ne kadar yazılı ve görsel basın halen tam olarak kabullenmek istemesede (Sözüm meclisden dışarı) bu ülkede tartışılmaz bir Motor Sporları gerçeği var ve bu aşk durmadan büyümeye devam ediyor.

Yıllardır Ralli’ye gösterilen ilgi malum, 2007’deki Drag Yarışması 11,000 Kişi tarafından izlenmişti evet yanlış okumadınız ama emin olmanız için yazı ilede tekrar yazıyorum ONBİRBİN kişi, Tırmanma yarışları dağları taşları dolduruyor, Off Road yarışmaları yağmur çamur demeden izleniyor ki 2 sene önce Alagadi’de çamurun içinde gördüğüm kalabalık seyirci kitlesi yüzünden ormanın yeşilliği karışmış rengarenk olmuştu.

Herhafta bir klasik otomobil şenliği izliyoruz ki katılım sayıları dillere destan, Avrupa Ralli Şampiyonası Lefkoşa’ya cümbüş yaşattırdı ki yıllarca aklımızdan hiç çıkmayacak. Drift yarışlarını gururla söylüyorum ortalama 2000 kişi izliyor ki Eylül ayında Mağusa’da gerçekleştirilen organizasyon sanırım o bölgenin son yıllardaki en kalabalık organizasyonu oldu. 3000 kişi gün boyunca yarışmayı güneşin altında soluksuz bir şekilde izledi.

E şimdi bu kadar ilgi ve alakayı gördükten sonra Bu ülkedeki Motorsporları gerçeğini kabul etmek istemeyen yazılı ve görsel basınımızı (Yine sözüm meclisten dışarı) bir türlü anlayamıyorum, onların bu anlayamama durumu karşısında benim onları anlayamamamı umarım anlayışla karşılayıp beni anlarlar.

Amerika’nın Basketbolu var, İngilizin, Türkün ve bazı ülkelerin daha Futbolu var, Rusların jimnastikçileri var, ne bileyim Türkmenistanın At yarışları var, Kore’nin Tekvandosu var, Japonya’nın karatesi var, kabul edin artık bizimda Motorsporlarımız var.

Üzgünüm sizi Anlayamıyorum ama siz bizi elbet bir gün ANLAYACAKSINIZ!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı