WRC

Hyundai Ekim’de çok yol kat etti

Hyundai, 2014 dünya Ralli Şampiyonası için hazırlıklarını Ekim ayında, 15 günlük test programını, Hem Toprak zeminde, hemde Asfalt zeminde 1,000  kilometrenin üzerinde mesafe kat ederek sürdürdü. 

Hyundai Motorsporları takım patronu Michel Nandan: “Ekim ayı bizim için son derece yoğun geçti. Ekim ayı boyunca, 4 farklı test seansında, üç test pilotumuzla, Hyundai i20 WRC’yi hem toprak zeminde, hemde Asfalt üzerinde test ettik. Testlerin geneline baktığımızda olumlu olduğunu söyleyebilirim. Yeni parçalarımızı test ettik, değişik ayarlar denedik ve yeteri kadar kilometre yol kat ettik” dedi.

Hyundai Ekim ayı testlerine, 4 günlük toprak testi ile İspanya’da başlamıştı. Sıcak havada, İ20’yi Juho Hanninen ve Chris Atkinson test etti. Daha sonra 5 günlük bir toprak testi daha gerçekleştiren ekip, Almanya’da Asfalt testi gerçekleştirdi.  Son olarak yine asfalt zeminde İspanya rallisinde kullanılan yollarda test gerçekleştiren ekibin, Homologasyon için gerekli olan dosyayı hazırlayıp FIA’ya teslim etmesi bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı