Hasan MacilaKKTC RALLİYazarlar

Hasan Macila: “Girne Limanı Ralli ile Coşacak”

Merhaba motorsporları severler. Uzun bir aradan sonra sizlere son gelişmeler hakkında bilgi vermek istedim.

Bildiğiniz gibi “ERC 2015 Cyprus Rally” ve “KKTOK 2015 Kuzey Kıbrıs Rallisi” için Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu yönetimi tarafından iki rallinin de organizasyonunda görevlendirildim. Bana bu görevler verildiğinde inanın gurur duydum. KKTOK’nin başkanlığını yaptığım süre zarfında nasıl uğraş verdimse şimdide bu iki organizasyom için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

ERC 2015 Cyprus Rally için bu yıl yine geçtiğimiz yılki parkur KKTOK tarafından organize edilecek. Daha fazlası için yaptığımız çalışmalar elde olmayan nedenlerden dolayı bu yıl yapılamadı. Kısacası geçen seneki parkurla yetinmek zorundayız.

Bu yıl KKTOK lisanslı sporcuların rallinin tümünü koşacak olması herkese ayrı bir heyecan katacaktır. Bütün zorluklar ve imkansızlıklar içinde ralliye katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

Organizasyon olarak KKTOK yönetimi hiç aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Devletimizin her kesimiyse bizlere yardımcı olmak için seferber olmuş durumda. Tüm devlet yetkililerimize de teşekkür ediyoruz. Bu rallide KKTOK yönetimini yalnız bırkmayan ve organizasyonda görev alacak olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başta başkanımız olmak üzere herkes durmadan dinlenmeden çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah yine bu yıl güzel bir organizasyon olur ve anlımızın akıyla etabımızı tamamlarız.

Cyprus Rally’ye 66 kayıt yapıldı. KKTOK’den ise 6 müracaat yapıldı. Umarım rallicilerimiz de rallinin tümünü tamamlayıp mutlu sona ulaşırlar. Kalplerimiz hep onların yanında olacaktır. KKTOK’ye bu organizasyonda canı gönülden yardım eden herkese KKTOK adına çok teşekkür ediyorum. Tüm ralli severleri 26 Eylül’de parkura bekliyoruz.

***

Bütün bu çalışmalar yapılırken yine bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonasına direk puan verecek olan Kuzey Kıbrıs Rallisi ile de ilgileniyoruz. Ralli 9-11 Ekim tarihlerinde yapılacak. Kurum yetkili arkadaşlarımız bu organizasyonla ilgili çalışmalarını tamamlamış durumda. Önümüzdeki günlerde yarışın tüm detaylarını Türkiye Otomobil Sporları Federasyonuna bildirecekler.

Bu yıl yapılacak olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nin diğer yıllardan tek farkı ise sezon başı söz verdiğimiz gibi rallimiz 9 Ekim gecesi Girne Colonny Hotel önünden SSS1 (Super Special Stage) olarak seyirci özel etabıyla start alacak. Bugün Girne Belediye Başkanımızla yapılan toplantıdan sonra Girne seyirci etabının iznini almış durumdayız. Büyük bir aksilik çıkmadığı takdirde Colony Hotel önünden start verilecek. Araçlar Girne’nin içine ana caddeden girdikten sonra Rocks Hotel dönüşünden bir önceki yoldan sağa dönüp Dome Hotel önüne gelecek. Ordan yine sağ yapıp Atatürk büstünün önünden geçip limanın içine girecek. Eski polis karakolunun yanından yukarı çıkacak olan araçlar Girne park alanına girip ordan Anfitiyatroya doğru gidecek. Anfitiyatroya gelmeden etabımız son bulacak.

Bu büyük sorumluluk isteyen etabıda en iyisinden, en güvenlisinden yapabilmek için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bu etabı yapabilmemiz için maddi manevi tüm desteğini verecek olan Girne Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kuzey Kıbrıs Rallisi, 10 Ekim Cumartesi ve 11 Ekim Pazar günü yapılacak etaplarla son bulacak.

Kısacası arkadaşlar, ralli sporuna yardım etmek benim görevim ve her zaman öyle olacak.

Sizleri de hep yanımızda görmek istiyoruz.

Hepinize saygılar, sevgiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı