Kemal KaradumanKKTC TIRMANMA RALLİ

Güvenliğe önem verildi

Değerli okuyucular ve otomobil spor tutkunları. Geçtiğimiz hafta (15.09.2013 tarihinde) MACİLA AUTOS sponsorluğunda Kantara hill climb rallisi (Tırmanma rallisi) K.K.T.O.K tarafından gerçekleştirildi. Güzel bir havada, hatasız, kazasız güzel bir yarış oldu. Güney kıbrıs’tan katılan yarışcı misafirlerimizin de bulunduğu bu yarışta kıbrıs’lı türk yarışcılarımız mücadele ettiler.

Saat 14.00 da başlayan organizasyonda, yarışcılar önce parkuru antreman geçişiyle tamamladılar, hemen ardından en iyi zamanı yapabilmek için yarışa start aldılar. Parkuru iki defa geçen yarışcıların en iyi zamanı baz alınarak derecelere göre neticeler ortaya çıktı. Tüm yarışcıları burdan tebrik etmek isterim. K.K.T.O.K’nin de bu yarışta emniyet ve olası tatsız bir olayın yaşanmaması için özellikle seyirci açışından tehlikeli olabilecek noktalarda güvenliğe önem verdigini gözlemledik. Hem yarışcılar için, hem seyirci için, hem de organizasyon için yapılan her yarışın bir tecrübe olduğuna inanırım.

Bu yarışın neticesinde sporcuların ve seyircinin gözü kulağı şu an K.K.T.O.K’nin bir sonraki yapılacak olan tırmanma yarışını açıklamasını bekliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı