KKTC MotorSporlarKKTC RALLİTOSFEDTürkiye Motor Sporları

Fahri-Gücenmez ve Manyera-Çerkez ekiplerinin macerası başlıyor

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen, Türkiye Ralli Şampiyonasının açılış yarışı olan Ege Rallisi, bu sene 29’uncu yarışıyla 12-14 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılıyor. Şampiyonada mücadele edecek olan sporcularımız; Deniz Fahri, Bora Manyera ve Cem Çerkez Ege Rallisi’nde start alacak.

Ege Bölgesinin en önemli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl da takvimde Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olarak yer alan Ege Rallisi, Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 13-14 Nisan 2019 tarihleri arasında organize ediliyor.

Geçtiğimiz sezon şampiyonayı üçüncü sırada tamamlamayı başaran Kıbrıslı sporcu Deniz Fahri, tecrübeli co-pilot Bahadır Gücenmez’in co-pilotluğunda yeni takımı, BC Vision Motorsport ile ve yeni aracı Skoda Fabia R5 ile yeni sezona şampiyonluk hedefiyle başlıyor. Geçtiğimiz sezon Dünya Ralli Şampiyonası Marmaris Rallisi ve Akdeniz Rallisi’nde start alan Kıbrıslı ekip, Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi de BC Vision Motorsport takımı ile anlaşarak sezonu takip etme kararı aldılar. Yeni araçları Skoda Fabia R5 ile mücadele edecek olan ekibimiz şampiyonanın iddialı ekiplerinden olacak.

Seferihisar pazar yerinin Servis Alanı olarak kullanılacağı rallide, 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 12.00’de ralli merkezi European Eagean Resort Hotel önünden start alacak olan ekipler Beyler özel etabını iki kez geçtikten sonra günü Dap Yapı seyirci özel etabı ile noktalayacaklar. 14 Nisan 2019 Pazar sabahı 10.00’da direksiyon başına geçecek olan ekipler, Obel Cıvata 29.Ege Rallisi’nin ikinci günüde Çatalca, Maden, Gödence köylerinin içinde olduğu ve ikişer kez geçecekleri Zafer Vatansever, Euphoria Aegean ve İbrahim Talda etaplarında ter dökecekler. Ralli, saat 16.30’da servis alanındaki finiş podyumunda son bulacak.

Yarış öncesi sosyal medyadan kısa bir açıklama yapan Deniz Fahri, “2019, yeni bir araba, yeni bir takım ve hedef şampiyonluk” dedi. Bora Manyera ise, “Herkese Merhaba, 2019 sezonunda ben ve co-pilotum Cem Çerkez yeniliklerle Türkiye Ralli Şampiyonası’nı kovalıyor olacağız. 2019 yılı bizler için çok farklı bir deneyim olacak. Bu yıl hem yeni aracımız Skoda Fabia R5 ve yeni takımımız BC Vision Motorsport ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nın tüm ayaklarında yarışacağız. Sezonumuz 13-14 Nisan’da İzmir Seferihisar’da yapılacak olan OBEL CİVATA 29. EGE RALLİSİ ile başlıyor. Cumartesi 12.00’de Euphoria Eagean otel sığacıktaki start ile başlayacak olan yarışımız, 13 Nisan Cumartesi 16.30’da Sığacık marina önündeki seyirci etabı ile devam edecektir. İzlemek isteyen herkesi bekleriz. Cumartesi ve Pazar günü de tüm gün Seferihisar pazaryerinde bulunan servis alanında bizlere ulaşabilirsiniz.” dedi.

Kayıtlar Tamamlandı
Euphoria Aegean Resort & Spa’nın ralli merkezi olarak kullanılacağı bu yarış; Türkiye Ralli Şampiyonası -Türkiye Historic Ralli Şampiyonası – Zafer Vatansever Ralli Şampiyonası’na da puan verecek. 6 Takımın mücadele edeceği yarışa; Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 26, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda 10, Zafer Vatansever Ralli Şampiyonası’nda 26 olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından 62 otomobil 124 sporcu katılımı gerçekleşecek.

Katılımcı takımlardan; BC Vision Motorsport ekibi, 2018 Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova ve üçüncüsü Deniz Fahri’nin de arasında bulunduğu 4 Pilot ile mücadele edecek. Castrol Ford Team Türkiye ekibi, bir sezonluk aranın ardından Türkiye Şampiyonasına dönüş yapan Murat Bostancı ve bu sezon ilk defa 4 çeker bir araç ile yarışacak genç pilotu Buğra Banaz’ın da dahil olduğu 10 araç ile şampiyona rekabet katacak. Fiat Motor Spoları ekibi, Fatih Kara’nın yönetiminde 1 araç, Parkur Racing ekibi Engin Kap’ın yönetiminde 1 araç ile katılım sağlarken, Gp Garage My Team ekibi Hakkı Ağaoğlu ve Erkan Güral’ın da aralarında bulunduğu 6 araçlık bir ekip ile şampiyonada yer alacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı