KKTC DRAGKKTC MotorSporlar

Drag zamanlama sistemi tanıtıldı

Kuzey Kıbrıs Drag Ve Spor Otomobil Derneği (KKDSOD), bünyesine kattığı profesyonel drag yarışları zamanlama sistemi RACEAMERICA’yı sporcularına tanıttı.

Tanıtımda KKTC Başbakanlık Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, KKTC’de faaliyet gösteren bazı motorsporları kulüp başkanları ve temsilcileri de hazır bulundu. Özbilgehan motorsporlarına olan ilginin her yıl giderek arttığını ve önümüzdeki yıl motorsporlarına yapılacak olan katkıların artırılacağını belirtti.

Daha sonra söz alan Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu başkanı Tigin Kişmir kurumlarına ait olan KKTC Drag Şampiyonası yapma yetkisini resmen Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği’ne devrettiklerini açıkladı.

Dernek başkanı İsmet Tufan, yıllardır amatör sistemlerle yarıştıklarını ve sporcuların artık dünya standartlarında bir zamanlama sistemiyle yarışacaklarını belirtti. Bu sistemin dernek yönetim kurulu ve üyelerinin olağan üstü çabaları, ayrıca bu spora gönül veren iş adamlarının katkıları ile alındığını da ekledi. Daha sonra start ekibi lideri Tolga Tekin sistemin işleyişi ile ilgili bilgiler verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı