KKTC DRAGKKTC MotorSporlar

Drag derneği sporcu toplantısı gerçekleştirdi

Yeni kurulan Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği ilk sporcu toplantısını gerçekleştirerek soruları cevapladı.

Ülkemizde son yıllarda oldukça ilgi gören drag yarışlarına yeni bir soluk getirecek Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği kurulduktan kısa bir süre sonra ilk sporcu toplantısını gerçekleştirdi. “Yollarda Değil Pistlerde Hız Yap” sloganıyla kurulan derneğin, örgütsüz şekilde uzun yıllar drag faaliyetlerine katılan sporcuları ve gönül veren kişileri tek bir çatı altında toplama ve organizasyonları daha kurumsal bir yapıda devam ettirmek adına kurulduğu açıklamıştı.

İlk yönetim kurulu toplantısının ardından başkanlığa İsmet Tufan’ın getirildiği derneğin çalışmalarına başladığı ve 2020 sezonu ile ilgili soruları cevaplamak için gerçekleştirdiği sporcu toplantısına katılım yoğun oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin ve Mamülcüoğlu Pastanesi’nin de katkılarıyla yapılan ilk sporcu toplantısı, Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirildi. Toplantıda ilk sözü başkan İsmet Tufan aldı ve destek veren herkese, toplantıya katılan sporculara teşekkür ederek sözlerine başladı. Tufan öncelikli amaçlarının yarış yapmak olmadığını, sporcuları biraya toplamak, sorunlarına çözüm bulmak, sporcuları temsil etmek, yarışçıların daha iyi, adil ve güvenli ortamlarda yarışmaları için çalışmalar yapmak, bu sporun daha ileri gidebilmesi için herhangi kurum, kuruluş, şirket, firma ile birlikte hareket etmek olduğunu söyledi. Derneğin şahıslara ait olmadığını da söyleyen İsmet Tufan: “Kapımız bu spora katkı koymak isteyen her bireye açıktır.” dedi.

İsmet Tufan: Birçok resmi ziyarette bulunduk
Derneği kurduklarından bu yana çalışmalarına başladıklarını ve birçok resmi ziyarette bulunduklarını, birçok da randevu aldıklarını sözlerine ekleyen Tufan, öncelikle Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nu ziyarette bulunduklarını, motorsporlarına her zaman destek veren Sn. Hasan Karaokçu’dan maddi ve manevi tam destek sözü aldıklarını söyledi. Spor Dairesi’ne de ziyarette bulunduklarını, daire müdürü Mehmet Özbilgehan ile görüştüklerini, derneği spor dairesine kaydettiklerini, sıkıntıları anlattıklarını, pist ve ekipman istediklerini dile getirdiklerini söyledi. Toplantıda hazır bulunan Sn. Kemal Deniz Dana’nın da pist yapımı için uygun bir arazi bulunması için çalışmaları başlatacağını ve ayrıca ekipman alımı için maddi destek sözü verdiğini söyledi. Yarışların yapılacağı Değirmenlik bölgesi belediye başkanı Ali Karavezirler’i makamında ziyaret ettiklerini de söyleyen Tufan, yapılacak yarışlar için maddi ve manevi tam destek aldıklarını söyledi. Ayrıca Ulaştırma bakanlığı Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ile görüştüklerini de söyleyen Tufan, yarışçıların araçlarının statüsü ile ilgili bilgi verdiklerini, mevcut durumun yeni hazırlanmakta olan yasa ile düzeltileceği sözünü aldıklarını söyledi.

Takvim Ocak ayında hazırlanacak
Daha sonra sözü alan Sporcu ve Komiteler Sorumlusu Ömer İlhan Sayar, KKTOK ve Antalya Drag Derneği ile takvim belirlenmesi için birlikte hareket etme konusunda anlaştıklarını açıkladı. KKTOK’den ekipman desteği konusunda söz aldıklarını söyleyen Sayar, Afrodizyak Organizasyon ile yapılacak drag yarışlarının birlikte yapılabilmesi için görüşmeler yaptıklarını da sözlerine ekledi. Ocak ayında takvimi açıklayacaklarını söyleyen Sayar,  2020 sezonunda 4 drag yarışı ve 2-3 sürpriz etkinlik yapmayı planladıklarını söyledi. Yarışlarda profesyonel bir zamanlama sistemi kullanma hedeflerinin arasında olduğunu söyleyen Sayar yarışlara katılım için dernek üyeliğinin veya lisansın aranmayacağı fakat dernek üyelerine avantaj sağlanacağını söyledi. Sporcuların çok merak ettiği “Para ödülleri olacak mı?”, “Yarışlar nerede yapılacak?” ve “Kurallar neler olacak?” gibi soruların kurulacak olan yarış organizasyon komitesi tarafından kararlaştırılacağını ve yönetim kurulu tarafından onaylanacağını açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı