KKTC MotorSporlarKKTC TIRMANMA RALLİ

Denner ile Topcu Pissouri’ye tırmanacak

Ülkemizin şampiyon tırmanma yarışları pilotu Deniz Denner, 26 Kasım 2022 Pazar günü güneyde yapılacak “Hillclimb All Stars Cyprus” yarışına Ömer Topcu’nun co-pilotluğunda katılıyor.


Güney Kıbrıs’ta Kıbrıs Otomobil Federasyonu’nun organizasyonu ile tırmanma yarışı yapılıyor. 27 Kasım 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek yarış, bu sezon federasyonun yapacağı ilk tırmanma yarışı olacak. “Hillclimb All Stars Cyprus-Pissouri Hillclimb 2022” adıyla Limasol’un Pissouri köyünde yapılacak yarışa 25 ekip katılacak.

Ülkemizin şampiyon ekiplerinden Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi de Mitsubishi Lancer EVO VI araçlarıyla yarışa katılacaklar. RCE2 sınıfında yarışacak ekibimizin sınıfında toplam 7 ekip bulunuyor. Federasyon tarafından da yarışın favorileri arasında gösterilen ekibimiz, sınıflarında ve genel klasmanda podyum kovalayacak.

Federasyon tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 Şampiyonası’nın habercisi olarak, yoğun katılımlı ve başarılı bir organizasyon yapmayı hedefledikleri duyuruldu. Seyircilerin kolay erişebileceği ve seyir noktalarından parkurun büyük bölümünün izlenebileceği yaklaşık 2.5 kilometrelik güzel bir parkurun hazırlandığı açıklandı. 27 Kasım 2022 Pazar sabahı 09.00’da başlayacak yarışın takribi 13.00’te tamamlanması bekleniyor.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı