KKTC MotorSporlarKKTC RALLİTOSFEDTürkiye Motor Sporları

Deniz Fahri sezona podyumda başladı, Manyera-Çerkez ikilisi şanssızlık yaşadı

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen, Obel Cıvata Ana Sponsorluğunda düzenlenen 29. Ege Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye ekibinden Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisinin zaferiyle sona erdi. Sporcumuz Deniz Fahri, Bahadır Gücenmez’in co-pilotluğunda sezona üçüncülükle başlarken, bir diğer ekibimiz Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi şanssız bir kazayla yarış dışı kaldı.

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı Obel Cıvata 29. Ege Rallisi, Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından İzmir Seferihisar’da gerçekleştirildi. 60 otomobil ve 120 sporcunun katılımıyla düzenlenen 29.Ege Rallisi, 107 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 259 kilometre uzunluğundaki parkurda koşuldu.

Ege Ralllisi’ni, Castrol Ford Team Türkiye adına mücadele eden Murat Bostancı – Onur Vatansever ekibi 1 saat 11 dakika 10,2 saniye toplam zamanı ile ilk sırada tamamladı. Yarışın son özel etabına kadar liderlik için büyük bir mücadele sergileyen son iki senenin şampiyonu, BC Vision Motorsport ekibi Burak Çukurova – Vedat Bostancı ekibi 12,5 saniye farkla podyumun ikinci basamağında yer aldı.

Deniz Fahri sezona podyumda başladı
Bu sezon anlaştığı BC Vision Motorsport takımıyla ilk yarışına çıkan Deniz Fahri, yeni aracı Skoda Fabia R5 ile ve Bahadır Gücenmez’in co-pilotluğunda iyi bir yarış çıkarırken podyumu tamamlayan isim oldu. Şampiyon pilotlar Murat Bostancı ve Burak Çukurova ile aynı tempoyu tutturamayan Fahri, Ege’de büyük tecrübesi olan pilotların ardından üçüncü olmayı başardı. Yarış sonrası görüşlerini aldığımız Fahri, “Bu yarış sezona ışık tutmuyor, diğer yarışlarda iddiamızı ortaya koyacağız” dedi.

Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi büyük şanssızlık yaşadı
BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile yarışan bir diğer Kıbrıslı ekip Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi, rallinin ilk gününde kuru zemin lastikleriyle yoğun yağmura yakalanınca büyük şanssızlık yaşadı. Sert bir virajda ıslak zeminde kayarak yoldan çıkan ikili şanssız bir kaza ile yarışı tamamlayamadı.

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası, 18-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kıbrıs’ta düzenlenecek olan Akdeniz Rallisi ile devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı