Çağın ÖzılgazYazarlar

Çağın Özılgaz: “Ülkemiz Motorsporları Şampiyonalarında Son Durum”

Ülkemiz motorsporları şampiyonaları, sıcak havaların gelmesiyle yaz arasına girdi. Yoğun bir takvime sahip Ralli şampiyonası hariç diğer dallarda yarışlara ara verildi.

Ralli

Avrupa Ralli Şampiyonası dahil 2015 sezonunda 9 yarış planlayan KKTOK, 4 yarışı geride bırakırken, 2 Ağustos tarihinde 1.Şevketoğlu Anı Rallisi’ni yapacağını duyurdu. 4 yarış sonunda 4 zafer elde eden Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi ilk sırada yer alıyor.

cagin-ozilgaz-ulkemiz-motorsporlari-sampiyonalarinda-son-durum1

Drift

Drift şampiyonasında ise geride kalan sezonlarda olduğu gibi 2015 sezonunda da 5 yarışlık bir takvim planlanmıştı. 2 yarışı geride kalan şampiyonanın üçüncü yarışı ileriki bir tarihe ertelendi ve önümüzdeki günlerde 3’üncü yarışın ne zaman, nerede yapılacağının açıklanması bekleniyor. Alınan bilgilere göre 3’üncü yarışın takvimde 4’üncü yarış olan 6 Eylül tarihinde yapılacak. 2 yarış sonunda Enver Haskasap 1 birincilik, 1 ikincilik ile liderlik koltuğunda oturuyor.

cagin-ozilgaz-ulkemiz-motorsporlari-sampiyonalarinda-son-durum2

Tırmanma

Tırmanma şampiyonasında da takvim 5 yarıştan oluşuyor. Kantara ve St.Hilarion’da yapılan Organizasyonlarla şampiyonanın iki yarışı geride kaldı ve 16 ağustos’da yapılması planlanan üçüncü yarışa kadar Şampiyonaya iki buçuk aylık bir ara verildi. Takvime göre 4’üncü yarış 13 Eylül’de, 5’inci yarış ise 1 Kasım tarihinde yapılacak. Şampiyonada Doğa Koyuncu üstünlüğü var. İlk yarışın galibi, ikinci yarışta da ikinci olunca liderliği kaptırmadı.

cagin-ozilgaz-ulkemiz-motorsporlari-sampiyonalarinda-son-durum3

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil kulübü, Klasik Otomobil Rallilerine sonbahara kadar ara verdi fakat Temmuz ve Ağustos aylarında akşam yapılması planlanan bazı etkinliklerle devam edecek. Temmuz ayının başında yapılması planlanan etkinliklerden bir tanesi ileri bir tarihe ertelenirken, diğeri 28 Ağustos tarihinde yapılacak. Şampiyonada geride kalan yarışlarda çok az farkla Akın – Ece Demirağ çifti ilk sırada yer alrken, zirvedeki 4 ekibi 7 puan ayırıyor.

cagin-ozilgaz-ulkemiz-motorsporlari-sampiyonalarinda-son-durum5

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği ise 2 Temmuz tarihinde Slalom yarışını Cemsa Karting pistinde gerçekleştirirken, sıradaki etkinlikleri 3 Ağustos tarihinde yapılacak olan Hazine avcılığı olacak. Şampiyonanın zirvesinde Arcan Yiğit – Hüseyin Tünar ikilisi var. Geçtiğimiz sezon kaçırdıkları şampiyonluğu bu sene kazanmak isteyen ikiliyi Çilen – Osman Kasapoğlu ve Savaş – Asiye Dağlı ikilisi takip ediyor.

cagin-ozilgaz-ulkemiz-motorsporlari-sampiyonalarinda-son-durum4

Off Road

Sezona 5’i yarış, 5’i doğa gezisi olacak şekilde 10 organizasyon planı ile başlayan Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği, takvime ara vermiş durumda. Gazimağusa ve Alagadi yarışları ile iki doğa gezisi geride kalan Dernek takviminde üçüncü yarışın 19 Temmuz’da Alsancak’da yapılması bekleniyordu fakat ertelendi. Off Road Şampiyonasında lider durumda iki yarışı da kazanan Ahmet Baştaş – Orhun Paralik ikilisi.

Öte yandan Kyrenia Off Road Team’in organize ettiği 3 yarışlık 2015 yılı programının ikisi (24hr. Challenge ve Cyprus Off Road Attack) geride kaldı. Sıradaki yarış en büyük organizasyon olan ve Ekim ayının son haftası yapılması planlanan Afrodisia 2015 olacak.

cagin-ozilgaz-ulkemiz-motorsporlari-sampiyonalarinda-son-durum6

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı