KKTC RALLİ

Bulutoğluları – Özerdem İkilisi Zafere Uçtu

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği 2016 KKTC Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı, 2.Şevketoğlu Rallisi’ni, Ford Fiesta RS WRC otomobili ile seyircilere keyifli dakikalar yaşatan Mustafa Bulutoğluları-Ahmet Özerdem ikilisi kazandı.

Hedefi Avrupa’da yarışmak olan ve bu yolda otomobili ile olabildiğince kilometre kesebilmek için Toksport takımından kiraladığı Dünya Ralli Aracı ile 2.Şevketoğlu Rallisi’ne katılan Mustafa Bulutoğluları, Ahmet Özerdem’in co-pilotluğunda başarılı bir yarış çıkararak ilk sırada finiş görmeyi başardı.

bulutoglulari-ozerdem-ikilisi-zafere-uctu2

Yeni aracı Mitsubishi Lancer Evo9 ile yarışan eski şampiyonlardan Ömer Yıldız-Mustafa Yücener ikilisi, seyircilerden takdir toplayan sürüşü ile ikinci sırada finiş görürken, Hyundai WRC ile yarışa katılan ve aracında sorun olduğu için tam performansını sergileyemeyen Fikri Macila-Mehmet Mişon ikilisi şampiyonadaki hasarı azaltarak üçüncü sırada yer almayı başardı.

bulutoglulari-ozerdem-ikilisi-zafere-uctu3

Yarışı gün boyu üçüncü sırada götüren, son iki etapta da önündeki araçların etapta kalmasıyla zaman kaybeden Rauf Denktaş – Derviş Savarona ikilisi dördüncü, uzun bir aradan sonra finiş görmeyi başaran Yusuf Cambaz – Canben Özpaşa ikilisi beşinci, yarışın sondan bir önceki etabında kayaya çarparak yaklaşık 4 dakika zaman kaybeden Halil Mulla – İbrahim Kara ikilisi altıncı ve günboyu mekanik arızalarla boğuşan Selen Bilgimer – Sabahttin Dağlı ikilisi yedinci sırada finiş gördüler.

Mekanik arızalarla yedi ekip finiş göremezken, dört ekibin yarıştığı ön çeker kategorisinde hiçbir ekibin finiş görememesi dikkat çekti. Yarış sonunda KKTOK Lokali’nde ödül töreni yapılırken dereceye girenlere kupaları takdim edildi.

bulutoglulari-ozerdem-ikilisi-zafere-uctu1

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı