FORMULA 1

Alonso ve Button Umutlu

Mclaren-Honda’nın Şampiyon takımları Jenson Button ve Fernando Alonso, hayal kırıklığı şeklinde geçen 2015 sezonuna rağmen 2016 sezonu için umutlu fakat temkinli konuştular.

Honda’nın uzun bir aradan sonra Mclaren takımı ile Formula 1’e geri dönmesiyle ve takımı Jenson Button ve Fernando Alonso gibi şampiyon pilotlarla oluşturduktan sonra taraftarların beklentisi artmıştı. Otoroiterler tarafından takımın kısa sürede maksimum verimi alması beklenmezken geride kalan sezon hayal kırıklığı oldu.

2009 şampiyonu Jenson Button’ın 16’ncı ve 2005 ile 2006 şampiyonu Fernando Alonso’nun 17’nci sırada tamamladığı 2015 sezonunun ardından konuşan iki şampiyon pilot 2016 sezonu için umutlu olduklarını söylediler.

“Çok fazla güce sahibiz” diyen Button, “Herkes Mclaren’ı ve neler başardığını biliyor. Burası hala aynı takım fakat Formula 1’in geliştirme kısıtlamaları ve ultra kompleks güç üniteleri ile Mclaren Honda birliktelğinin ilk sezonunun zor geçmesi sürpriz olmadı. Bu kış bizim için çok önemli. Büyük değişiklikler yapıp gelecek sene çok daha güçlü olmalıyız çünkü mevcut konumumuzda kalmak istemiyor, önlerde bitirmek istiyoruz. Yarışlar kazanıp kazanmayacağımız başka bir konu ancak en azından gelecek sene önlerde mücadele edebiliriz.” dedi.

Herşeye rağmen mutlu olduğunu söyleyen Alonso, “Mclaren ile, Honda’nın Japon kültürü ve disiplini ile birlikte çalışmaktan keyif alıyorum. Hala olumlu düşünüyorum. Çok mutluyum ve sabırsızlıkla 2016 sezonunu bekliyorum. Takım içerisinde çok fazla beklenti var. Zor anlarda bir arada kaldık ve her zaman ilerledik. Bu yüzden 2016’da asıl hedefimiz olmamız gerektiği gibi rekabete dönmek ve üst sıralar için mücadele etmek.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı