KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

4.Ahmet Altındağlı Anı Offroad Challenge yapılıyor

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği (KKORD), merhum üye Ahmet Altındağlı anısına dördüncüsü gerçekleştirilecek Offroad yarışı için hazırlıklarını sürdürüyor. “4.Ahmet Altındağlı Anı Offroad Challenge” 13 Kasım 2021 Cumartesi günü Alayköy Hipodrom yanında yapılacak.

Covid-19 Pandemisi nedeniyle bu sezon yarışlara ara veren ve sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veren Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği yönetimi, her sezon yapılan Ahmet Altındağlı Anı Yarışı için kolları sıvadı. Dernek yönetiminden yapılan açıklamaya göre her sezonun olmazsa olması olan organizasyon merhum üye Ahmet Altındağlı anısına dördüncü kez yapılacak.

Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde yapılacak Yarış, Alayköy Hipodrom yanında hazırlanan parkurda 13 Kasım 2021 Cumartesi günü 12.00’de başlayacak. Alayköy Belediyesi, Özdoğuş Ticaret, Galif Meyhanesi, Motor City, GL Homes & Garden’s, J&J Construction, Sülem Ltd., Güven Sigorta, Nethouse, Nesdersan.com, Çepik Kardeşler, Adıgüzel Restaurant ve Çağkan Yapı İskele Sistemleri’nin de katkılarıyla yapılacak yarışta 3 kategoride podyum mücadelesi verilecek. 2000cc altı, 2000cc üzeri ve kadınlar kategorilerinde yapılacak yarış sonunda 3 kategoride de dereceye girenlere para ödülü verilecek.

Dernek Başkanı Hulus Eren, bol çamurlu ve engelli bir parkurun hazırlandığını, pilotları zorlayacak ve geri vitesin de 2-3 yerde kullanılacağını, uzun çamurlu ve kaygan bölümün de olacağını, ayrıca fil bacağı diye tabir edilen engelin de olacağı keyifli bir parkur hazırlandığını söyledi. Parkur içinde uçma rampasının da olduğu, ağaç etrafında 2 turun da atılacağı değişik bir parkurla katılanların da izleyenlerin de keyif alacağını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı