FORMULA 1Uluslararası Motorsporları

2021’de Formula 1’de 23 yarış olacak

FIA, 2021 Formula 1 takvimini onayladı. 23 yarışın olacağı 2021 sezonunda Vietnam'dan boşalan tarih şimdilik boş bırakılırken yerine İtalya veya Portekiz’de bir yarışın eklenmesi bekleniyor.

Formula 1 yönetiminin 2021 sezonu için hazırladığı takvim FIA Dünya Motorsporları Konseyi tarafından resmen onaylandı. Daha önce açıklandığı gibi 23 yarışın yer alacağı takvim 21 Mart’ta Avustralya’da yapılacak yarışla başlayacak.

25 Nisan’da yapılması planlanan Vietnam Grand Prix’sinin takvimden çıkmasıyla yerini hangi ülkenin alacağı belirsizliğini koruyor. Türkiye’nin de alabileceği düşünülen takvimde boşalan tarihe otoritelere göre Portimao, Imola veya Mugello girecek.

Takvime göre 2021 sezonu 21 Mart’ta Melbourne’de başlayacak ve bir hafta sonra Bahreyn GP yapılacak. Ardından takımlar 11 Nisan’da Çin’e gidecek. Muhtemelen ilk Avrupa yarışı 25 Nisan’da henüz açıklanmayan yarış olacak. İspanya ve Monako’nun ardından Azerbaycan ve Kanada yapılacak. Yeniden Fransa ile Avrupa’ya dönülecek. Avusturya, İngiltere, Macaristan, Belçika, Hollanda ve İtalya’nın ardından Rusya’ya gidilecek. Rusya’dan uzak doğu macerası başlayacak ve sırasıyla Singapur ve Japonya yapılacak. Ardından Amerika, Meksika ve Brezilya yapılacak. Sezon, ilk kez yapılacak Suudi Arabistan’ın ardından 5 Aralık’ta yapılacak Abu Dhabi yarışı ile tamamlanacak.

2021 Formula 1 Takvimi:

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı