WRC

2017’de WRC Arabalarında Radikal Değişiklik

FIA Dünya Motor Sporları Konseyi, 2017 Dünya Ralli Şampiyonası için planlanan teknik kural değişikliklerini Mexico City’de yapılan toplantıda onayladı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda 2017 sezonunda uygulanmaya başlayacak olan değişikliklerle araçların daha hızlı olması ve yeni aerodinamik paketle daha agresif görünüme kavuşması hedefleniyor.

2011 sezonundan sonra yapılan en köklü değişiklikler olacak olan bu kurallarla arabaları eşsiz, hızlı ve güvenli yapmak hedeflendi.

Daha büyük arka kanat ve 36mm turbo restriktörü gibi maddeleri de içeren yeni kurallarla araçların 300 beygir gücünden 380 beygir gücüne çıkması bekleniyor. Ayrıca 55mm genişleyecek olan araçların 25 kilogram hafiflemesiyle araçların çok daha hızlı olması bekleniyor.

Son iki sezonun şampiyon pilotu Sebastien Ogier yeni kurallardan çok memnun olduğunu söyledi. “Ralli pilotu olarak herzaman daha hızlı araç istersiniz. Daha büyük kanatlarla ve yeni aerodinami paketiyle daha fazla yere basma kuvveti elde edeceğiz ve daha çok yol tutuş olacak böylece daha hızlı araçlarla virajlara daha hızlı girebileceğiz.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı